Historie intymne Odnajdując i tracąc siebie – Wiatr Anna

Historie intymne Odnajdując i tracąc siebie - Wiatr Anna

Anna Wiatr, socjolożka, dziennikarka i blogerka. Istnieje absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorem nauk humanistycznych, specjalistka w dyscyplinie przeglądań biograficznych. Na istocie rozmów z pacjentami hospicjów i mieszkańcami domów podpory społecznej dla osób starszych przygotowała pracę doktorską Między życiem a śmiercią: tożsamość i konanie w Polsce spóźnionej nowoczesności (2009). Jest autorską cyklu reportażów o podmiotach niepełnosprawnych, jakie ukazywały sie na łamach portalu pionek.pl. Warsztatu przeprowadzania wywiadów narracyjnych uczyła sie u profesora Fritz a Schutze na Uniwersytecie Otto-von-Guericke w Magdeburgu. Interesuje sie socjologią sztuki. Od trzech lat prowadzi pamiętnik internetowy Narracje. Pozycja bibliograficzna jest dotkliwym, świetnie zapisanym studium w gatunku pióra antropologicznego z zakresu socjologii intymności. Autorka dokonuje połączenia jednego z najtrudniejszych problemów z najczulszymi narzędziami socjologicznymi, których wytwarza warsztat Pierre’a Bourdieu. Wsparte wyobraźnią i inteligencją badaczki daje to fascynujący konsekwencja, intrygujący zarówno pod względem poznawczym, jak i literackim. Z recenzji dr hab. Joanny Tokarskiej-Bakir

Zobacz Historie intymne Odnajdując i tracąc siebie – Wiatr Anna w CzaryMary.pl

Historie intymne Odnajdując i tracąc siebie - Wiatr Anna

Anne Frank – Prose Francine

Tragiczne historia Anny Frank są powszechnie znane. Książka, choć oczywiście konsumuje opowiada, skupia się jednak na jej „Pamiętniku” – jednym z najgłośniejszych i najbardziej porażających zeznań ofiar nazizmu. W który sposób ustalono po wojnie autentyczność pamiętnika Anny? Czy to możliwe, by zapiski trzynastolatki wynikły jako zamierzone dzieło sztuki, a ona sama uprzednia wybitną pisarka? Co z tekstu usunął ojciec Anny, by chronić prywatność rodziny? Z jakimi trudami mierzyli się artyści, adaptujący twórczość na potrzeby teatru i filmu? Pasjonujące.

Uzależnienie od narkotyków

dr hab. Urszula Dudziak, Instytut Nauk o Rodzinie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: Dostępn ość środków psychoaktywnych, częstotliwość ich zażywania i poważne, negatywne konsekwencje zarówno indywidualne, jak i społeczne, nasuwają pogłębienia działań profilaktycznych i terapeutycznych. Opracowana przez zgromadzenie profesjonalistów książka, porządkująca i zbierająca dotychczasowy dorobek naukowo-badawczy, a także oparty na praktyce konkretnego doświadczenia pracy z postaciami uzależnionymi, może być w owym asumpcie autentyczną pomocą. Użyteczność tego liczy na uzupełnianiu wiedzy teoretycznej, modyfikowaniu praktycznych sprawiań profilaktycznych i terapeutycznych oraz biedy o relacje jednostek uzależnionych z najbliższymi. dr hab. n. med. Ewa Rudnicka-Drożak, Uniwerek Medyczny w Lublinie: Publikacja to kompendium współczesnej wiedzy dotyczącej uzależnień. Książka owa wyróżnia się z innych o tej tematyce faktem, że Autorzy poszczególnych rozdziałów to nie tylko doświadczeni terapeuci i doktorzy, ale zarówno uznani dydakt ycy. Autorzy kierują swoją publikację nie tylko do praktyków tej dziedzin, ale w podobny sposób studentów resocjalizacji, pedagogiki, socjologii i psychologii. (…) pozycja ta powinna także znaleźć się w wykazie przepisów obowiązkowych dla Żaków kierunków medycznych ze względu na faktyczny stan rzeczy, iż nie ma w sekundy niniejszej publikacji poruszającej tak szeroko sprawa uzależnień, który jest zaliczany do ważnych tematów zdrowia ogólnego w Polsce.

Pokochać siebie – Dodziuk Anna

Publikacja „Pokochać siebie” istnieje niezbędną lekturą wszelkiego młodego człowieka, który: – ma ciężkie położenie z samoakceptacją, ale chce zmienić swój sąd do siebie, – pragnie poznać swój autoportret i to, co tak w istocie wpływa na jego decyzje i zachowania, – potrzebuje dowiedzieć się, jako ładować własne akumulatory, – pragnie czuć się szczęśliwy i nauczyć kochać siebie, a dzięki temu oraz innych. Wielu młodych ludzi ma problem z przyjęciem samych siebie. Poczucie niskiej wartości może wynikać z wielu sprawy. Pisarka przekazuje nastolatkom kilka forteli, które pomogą uprzytomnić sobie, dlaczego tak się dzieje. Pokazuje podobnie, jak poprzez proste ćwiczenia można zbudować poczucie krajowej wartości oraz jak chronić się przed jego utratą. W charakterze sama opiniuje – w każdym szpetnym kaczątku kryje się piękny łabędź.

anioły sklep

Dodaj komentarz